Κυρ. Μητσοτάκης: Ψηφίζουμε για μια κοινωνία με λιγότερες ανισότητες
Ο πρωθυπουργός άσκησε το εκλογικό του δικαίωμα στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς, στο 361ο εκλογικό τμήμα
![Κυρ. Μητσοτάκης: Ψηφίζουμε για μια κοινωνία με λιγότερες ανισότητες](https://www.moneyreview.gr/wp-content/uploads/2023/05/mitsotakis_ekloges_2023_-_intime-768x480.jpg)
Ο πρωθυπουργός και πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας έφτασε στις 10:36 στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς, στο 361ο εκλογικό τμήμα, Ολυμπιονικών 2 και Πλατεία Πολιτείας και άσκησε το εκλογικό του δικαίωμα.
Εξερχόμενος από το εκλογικό τμήμα ο πρωθυπουργός δήλωσε σίγουρος ότι αύριο θα ξημερώσει μια καλύτερη ημέρα για τους πολίτες. «Σήμερα ψηφίζουμε για το μέλλον μας. Ψηφίζουμε για υψηλότερους μισθούς, για μια κοινωνία με λιγότερες ανισότητες» δήλωσε ο πρωθυπουργός μετά την άσκηση του εκλογικού δικαιώματος. «Ψηφίζουμε για καλύτερες δουλειές και ένα πιο αποτελεσματικό σύστημα υγείας, για μια κοινωνία με μικρότερες ανισότητες», πρόσθεσε ο Κυριάκος Μητσοτάκης.