Υπό δρακόντεια μέτρα ασφαλείας η άφιξη της ΑΕΚ στο Ζάγκρεμπ
![Υπό δρακόντεια μέτρα ασφαλείας η άφιξη της ΑΕΚ στο Ζάγκρεμπ](https://www.moneyreview.gr/wp-content/uploads/2023/08/ZAGREB-1-768x480.jpg)
Υπό δρακόντεια μέτρα ασφαλείας, η αποστολή της ΑΕΚ βρίσκεται στο Ζάγκρεμπ όπου αύριο βράδυ (15/8, 21:00) θα αντιμετωπίσει την Ντιναμό Ζάγκρεμπ στο πλαίσιο των προκριματικών του Champions League.
Η πτήση τσάρτερ που μετέφερε τους «κιτρινόμαυρους» αφίχθη στην κροατική πρωτεύουσα λίγο μετά τις 12 και τα μέλη της επιβιβάστηκαν σε δύο πούλμαν μέσα στον αεροδιάδρομο.
![Υπό δρακόντεια μέτρα ασφαλείας η άφιξη της ΑΕΚ στο Ζάγκρεμπ-1](https://www.moneyreview.gr/wp-content/uploads/2023/08/3927952_1.jpg?1692011128730)
![Υπό δρακόντεια μέτρα ασφαλείας η άφιξη της ΑΕΚ στο Ζάγκρεμπ-2](https://www.moneyreview.gr/wp-content/uploads/2023/08/3927930_1.jpg?1692011160291)
Όπως μεταδίδει το Αθηναϊκό Πρακτορείο, η αστυνομία ήταν πανταχού παρούσα, η ΑΕΚ δεν πέρασε από τα κτίρια του αεροδρομίου αλλά αναχώρησε απευθείας για το ξενοδοχείο.
Όλοι οι δρόμοι ήταν ανοιχτοί για να διασφαλιστεί η γρήγορη και ασφαλής μετάβαση της αποστολής στο ξενοδοχείο, που βρίσκεται υπό ισχυρή αστυνομική περιφρούρηση.
moneyreview.gr