Περ. Πελοποννήσου: Υπογραφή 2 προγραμματικών συμβάσεων για μελέτες οδικών έργων στην Αρκαδία
![Περ. Πελοποννήσου: Υπογραφή 2 προγραμματικών συμβάσεων για μελέτες οδικών έργων στην Αρκαδία](https://www.moneyreview.gr/wp-content/uploads/2022/07/panagiotis_nikas_ypografi_symvias_morias_-_per-peloponnisou-768x480.jpg)
Δύο προγραμματικές συμβάσεις υπογράφηκαν την Παρασκευή 15 Ιουλίου από την Περιφέρεια Πελοποννήσου, την «Μοριάς Α.Ε.» ΑΟΤΑ και το Περιφερειακό Ταμείο Ανάπτυξης.
Η πρώτη έχει ως αντικείμενο την παροχή υπηρεσιών τεχνικού συμβούλου για την ολοκλήρωση των μελετών, κατά τμήματα, του οδικού άξονα Κιβέρι – Λεωνίδιο – Πούλιθρα – Κυπαρίσσι και ειδικότερα για το τμήμα έξοδος Ξηροπήγαδου – όρια Αρκαδικού Χωριού.
Το αντικείμενο της δεύτερης αφορά στην παροχή υπηρεσιών τεχνικού συμβούλου για την εκπόνηση των μελετών παράκαμψης της Τεγέας και του Αστρους.
moneyreview.gr