Στο «σφυρί» το σαλέ του χιονοδρομικού κέντρου στον Παρνασσό
Εκμίσθωση για 4+4 χρόνια
![Στο «σφυρί» το σαλέ του χιονοδρομικού κέντρου στον Παρνασσό](https://www.moneyreview.gr/wp-content/uploads/2021/08/παρνασσος_-_intimenews-768x480.jpg)
Στο «σφυρί» βγαίνει το σαλέ του χιονοδρομικού κέντρου στον Παρνασσό, με την Εταιρεία Ακινήτων Δημοσίου (ΕΤΑΔ) να προκηρύσσει ανοιχτό ηλεκτρονικό διαγωνισμό για την εκμίσθωση των δύο χώρων λειτουργίας μαζικής εστίασης – αναψυχής.
Τα ακίνητα βρίσκονται στις τοποθεσίες «Φρερόλακα 1850» και «Βάκχο 2250» και ο διαγωνισμός εξελίσσεται μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας www.e-publicrealestate.gr.
Η ΕΤΑΔ, μάλιστα, πραγματοποίησε πρόσφατα εργασίες επισκευής των εξωτερικών χώρων του σαλέ της Φτερόλακας, διατηρώντας παράλληλα την αισθητική εικόνα των τελευταίων 45 και πλέον ετών.
Η εκμίσθωση των δύο χώρων θα έχει διάρκεια τεσσάρων χιονοδρομικών περιόδων (2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 και 2024-2025) με δυνατότητα παράτασης για ακόμη τέσσερις χιονοδρομικές περιόδους (2025-2026, 2026- 2027, 2027-2028 και 2028-2029).
Στο διαγωνισμό, δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι όσοι διαθέτουν αποδεδειγμένη εμπειρία σε επιχειρήσεις μαζικής εστίασης και αναψυχής, τουλάχιστον πέντε ετών.
Η προθεσμία και ο τόπος κατάθεσης των δικαιολογητικών συμμετοχής, είναι έως τη Δευτέρα, 20 Σεπτεμβρίου του 2021, στα κεντρικά γραφεία της ΕΤΑΔ, Βουλής 7 στο Σύνταγμα Αθήνας.
Η ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής των οικονομικών προσφορών θα ανακοινωθεί στους συμμετέχοντες μέσω του ιστότοπου www.e-publicrealestate.gr.
moneyreview.gr