Νέος CEO στην Παγκρήτια Τράπεζα
![Νέος CEO στην Παγκρήτια Τράπεζα](https://www.moneyreview.gr/wp-content/uploads/2020/12/παγκρήτια-τραπεζα-facebook-768x480.png)
Νέος διευθύνων συμβούλος στην Παγκρήτια Τράπεζα αναλαμβάνει από τις 21 Δεκεμβρίου ο Αντώνης Βαρθολομαίος, ο οποίος εξελέγη σήμερα ως εκτελεστικό μέλος του διοικητικού συμβουλίου της τράπεζας.
Ο κ. Βαρθολομαίος είναι στέλεχος με σημαντική τραπεζική εμπειρία και σπουδές σε Ελλάδα και ΗΠΑ. Έχει διατελέσει ανώτατο στέλεχος σε επενδυτικές και χρηματιστηριακές εταιρεία, ενώ υπήρξε μέλος του ΤΑΙΠΕΔ, καθώς και επικεφαλής της ΕΥΔΑΠ.
«Η Παγκρήτια Τράπεζα σε μια εξαιρετικά δύσκολη συγκυρία επιχειρεί τη μετάβαση στη μετά Covid εποχή, επενδύοντας στο ανθρώπινο δυναμικό και διαμορφώνοντας τις συνθήκες που θα της επιτρέψουν να σταθεί με αξιώσεις δίπλα στις ανάγκες της πελατειακής της βάσης» ανέφερε η τράπεζα, σε ανακοίνωσή της.
Υπενθυμίζεται ότι πριν λίγες ημέρες είχε προηγηθεί η παραίτηση της Χρυσάνθης Παπαδοπούλου από τη θέση της διευθύνουσας συμβούλου.
moneyreview.gr