Πρόταση του δήμου Αχαρνών για εκμετάλλευση εκτάσεων στο Ολυμπιακό Χωριό
![Πρόταση του δήμου Αχαρνών για εκμετάλλευση εκτάσεων στο Ολυμπιακό Χωριό](https://www.moneyreview.gr/wp-content/uploads/2023/03/olympiako_xorio_-_Intime-768x480.jpg)
Την αξιοποίηση εκτάσεων στο Ολυμπιακό Χωριό επιδιώκει ο δήμος Αχαρνών, οπότε και προχώρησε στον σχετικό σχεδιασμό, τον οποίο και κατέθεσε στη Δημόσια Υπηρεσία Απασχόλησης.
Όπως φαίνεται από την πρόταση που παρουσίασε σήμερα ο δήμαρχος Σπύρος Βρεττός κατά τη διάρκεια του διοικητικού συμβουλίου στόχος της δημοτικής αρχής είναι η ανάπτυξη και αναβάθμιση της περιοχής με τη δημιουργία χώρων ψυχαγωγίας, πολιτισμού και εστίασης.
«Η ορθή αξιοποίηση θα φέρει ανάπτυξη και θα βοηθήσει γενικότερα τη βορειοανατολική Αττική. Η περιοχή μας θα αποκτήσει μεγαλύτερη επισκεψιμότητα και μεγαλύτερο ενδιαφέρον, ενώ θα δημιουργηθούν νέες θέσεις εργασίας», τόνισε μεταξύ άλλων ο κ. Βρεττός κατά την κατάθεση της πρότασης.
moneyreview.gr